Sorun Bildirimi

Telif hakkına dayalı yayından kaldırma bildirimi gönderme

Telif hakkıyla korunan eserinizin izinsiz bir şekilde BSM’de yayınlandığını düşünüyorsanız telif hakkı ihlali bildirimi gönderebilirsiniz.  Bu istekler yalnızca telif hakkı sahibi veya onun adına işlem yapma yetkisi olan bir temsilci tarafından gönderilmelidir.

Telif hakkı nedeniyle yayından kaldırma bildirimi göndermenin en hızlı ve en kolay yolu web formumuzdur. Bu işlemi bir mobil cihaz veya tablet yerine masaüstü ya da dizüstü bilgisayarda yapmak daha kolaydır.

Telif hakkı sahibi olarak girdiğiniz ad, BSM’de devre dışı bırakılan içeriğin yerinde yayınlanır. Geçerli bir yasal alternatif (ör. bir şirket adı) veya sizin adınıza işlem yapmasına yetki verdiğiniz bir temsilcinin adını sağlayabildiğiniz takdirde, başvurunuzu inceler ve uygunsa gerekli işlemi uygularız. Bu, ihlal edildiği iddia edilen eserlerin size ait açıklamalarıyla birlikte isteğinizin herkese açık kaydının bir parçası olur. Tam yasal adınız ve e-posta adresiniz gibi tüm diğer bilgiler, yükleyiciye sağlanabilecek tam yayından kaldırma bildiriminin parçasıdır.

Telif hakkı nedeniyle yayından kaldırma isteği göndermeyi tercih ediyorsanız lütfen yasal bir süreç başlattığınızı unutmayın. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.