What's happening?

Video Kaynakları 2 Görüntülenme Report Error

  • Türkçe Altyazılı
Leylekler Uçarken

Leylekler Uçarken

Oct. 12, 1957Soviet Union97 Dak.Not Rated
Your rating: 0
9.3 12 votes

Synopsis

Moskova da yaşayan ve birbirlerine deli gibi aşık iki genç, Veronika ve Boris 2.Dünya Savaşı’nın başlaması ile birbirlerinden ayrılmak zorunda kalırlar. Askere gönüllü yazılan Boris, Veronika’nın doğum gününden bir gün önce cepheye gönderilir. Birbirlerine veda etme fırsatı bile bulamazlar. Boris’ten uzun süre haber alamayan Veronika, Boris ‘in kuzeni Fyodor’un tecavüzüne uğrar ve sevmediği halde onunla evlenmek zorunda kalır. Bütün bu olanlar Veronika’ya Boris’i unutturmaya yetmez.

Leylekler Uçarken 1957 Sovyetler Birliği yapımı melodramatik savaş filmidir. Özgün adı Letyat Zhuravli (Летят журавли) olan film İngilizce konuşulan ülkelerde The Cranes Are Flying adı ile gösterime sunulmuştur.

Senaryosunu Viktor Rozov ‘un kendi oyunundan uyarlayıp yazdığı filmi Mihail Kalatozov yönetmiş, başrollerinde ise Tatyana Samojlova, Aleksey Batalov ve Vasili Merkuryev oynamışlardır. Filmin yapımcılığını da Mihail Kalatozov üstlenmiştir. Film 1958 yılında Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ile ödüllendirilmişti. 2. Dünya Savaşı sırasında geçen lirik bir aşk öyküsünü anlatır.

Leylekler Uçarken
Leylekler Uçarken
Leylekler Uçarken
Leylekler Uçarken
Leylekler Uçarken
Leylekler Uçarken
Orijinal İsmi Летят журавли
IMDb Rating 8.3 14,328 oy
TMDb Puanı 8.2 163 oy

Similar titles

Darya
Askerin Babası
Baba
Kadınların Kızıl Müfrezesi
Kırk Birinci
Kaçış
Afonya
Bir Cumhuriyetin Kuruluşu
Tanya
Vlad Tepes
Rondo
1918’de Lenin